Fasolka Szparagowa w Puszystej Kołderce z Kalafiora


Wszystkie warzywa są  zdrowe. Ale nie ma nic pyszniejszego od fasolki szparagowej smażonej na maśle lub kalafior ze złocistą bulka tartą ale czy to jest zdrowe ? Jak zajadać się zdrowymi warzywami tak aby zachować ich świeżość i smaki które uwielbiamy i pamiętamy ze wspólnych obiadków u naszej Babci, czy pozostanie nam tylko wspomnienie i nudne warzywa na parze… Otóż nie, moja dekonstrukcja tego pysznego dania na pewno was zaciekawi i również zagości na waszych stolach.

Składniki

500g fasoli szparagowe

1 Średni Kalafior

1 Pęczek świeżego koperku

1 Łyżka oleju kokosowego lub oliwy z pierwszego tłoczenia

1 Białko

1 Szklanka  mleka

Sól morska do posolenia wody

Umytą fasolkę zalej zimna woda i posól, kalafior podziel na różyczki i zalej pól garnka woda a resztę garnka dopełnij mlekiem i posól.Warzywa gotujemy na al dente. Po 10 minutach od zagotowania się wody sprawdź stopień ugotowania warzyw widelcem i odlej wodę. Odstaw fasolkę a kalafior przełóż na talerz i rozdrobnij nasze różyczki widelcem.Do białka dodaj troszkę mleka wymieszaj i posmaruj kalafior, to nada naszej kołderce kalafiorowej puszystości. Tak przygotowany kalafior przełóż do garnka na rozgrzany olej kokosowy i smaż około 1 minuty, dodaj posiekany świeży koperek a następnie fasolkę, delikatne wszystko mieszając.Kalafior powinien świetnie przywierać do fasolki tworząc naszą kołderkę.

14.11.15 124 14.11.15 125 267 266

272 271 273 274

276

Tak przyrządzone warzywa można zaserwować z mięsem lub jako danie wegetariańskie.

Smacznego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s